VI Memoriał Jigoro Kano Komunikat Organizacyjny - zobacz

OrganizatorKlub Sportowy Akademia Judo Poznań www.akademiajudo.pl
Polski Związek Judo www.pzjudo.pl
WspierająMinisterstwo Sportu i Turystyki www.msport.gov.pl
Urząd Miasta Luboń www.lubon.pl
Samorząd Województwa Wielkopolskiego www.umww.pl
Termin i miejsce zawodów24-25.10.2014r.
Hala Widowiskowo-Sportowa Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Luboniu k.Poznania , ul. Hugona Kołłątaja 2 w Luboniu
Adres KorespondencyjnyKlub Sportowy Akademia Judo w Poznaniu
Tel. 881 575 676 e-mail: [email protected]
Biuro ZawodówLOSiR ul. H. Kołłątaja 2 w Luboniu
24.10.2015r. g.9:00-18:00
25.10.2015r g. 9:00-20:00
Kierownik, KontaktJopek Barbara Tel. 503 971 191
Miśkiewicz Radosław Tel. 503 863 964
Zgłoszenia do zawodów: Do 20.10.2015r./ niedziela/ Kluby dokonują zgłoszenia w formie on–line przez stronę www.zawody.akademiajudo.pl . VII Memoriał Jigoro Kano- zakładka po lewej stronie „zgłoszenie”. Aby otrzymać pamiątkową koszulkę należy dokonać przedpłaty na konto organizatora za ilość osób zgłoszonych zawodników w systemie(do dnia 20.10.2015) PKO BP 52 1020 4027 0000 1202 0779 6644 , i przesłanie potwierdzenie wpłaty oraz listę zgłoszonych osób wygenerowaną w systemie na maila na [email protected] W przypadku jeśli nie zostanie dokonana wpłata na konto organizatora, uczestnik może startować w zawodach po uiszczeniu opłaty startowej w dniu zawodów lecz nie otrzyma pamiątkowej koszulki.
Opłata startowa 35 zł. od zawodnika zgłoszonego do 20.10.2015r. Zawodnik może wystartować w dwóch kategoriach wiekowych ( dotyczy wyłącznie kategorii U13 i Młodzik, Junior Młodszy) po opłaceniu startowego x2. Karty wagowe kierownik ekipy odbiera przed ważeniem.


Więcej Informacji znajduje się w komunikacie organizacyjnymVI Memoriał im. Jigoro Kano w Judo to jeden z większych turniej Judo w Polsce dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 17 lat. Współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki , Miasto Luboń , Urząd Marszałkowski Wielkopolski , Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”. Rozgrywany nowoczesnej Hali sportowej gdzie będzie przygotowane 8 pól walk dla judoków.

VI Memoriał im. Jigoro Kano w Judo to jedyny w Polsce turniej, który organizowany jest ku pamięci naszego Mistrza, twórcy Japońskiej Sztuki Walki JUDO. 28 Października to czas kiedy wypada kolejna rocznica narodzin profesora Jigoro Kano. Jako organizatorzy staramy się aby w przybliżonym czasie rozgrywać wymienione zawody.

Memoriał im. Jigoro Kano w Judo jest to cykliczna dwudniowa impreza organizowana raz do roku dla dzieci i młodzieży trenującej Judo z całej Polski i z za granicy. W „I Memoriale” w 2009roku wzięło udział 498 zawodników z 36 polskich i 2 zagranicznych klubów. Najmłodszymi uczestnikami były dzieci 7 letnie, natomiast prawo startu miała młodzież do 16 lat. Rok później turniej cieszył się również dużym zainteresowaniem, liczba zawodników wzrosła do 620 z 42 klubów z najdalszych zakątków Polski oraz 3 ekipy zagraniczne. Kolejne edycje także przynosiły setki uczestników Memoriału. V edycja pobiła rekord ilościowy- ponad 1000 walczących zawodników podczas dwóch dni zawodów.

W tegorocznej edycji spodziewamy się podobnej ilości zawodników, a swój udział potwierdziły ekipy zagraniczne z Niemiec, Czech , Francji. W sobotę 25.10 o godzinie 11:00 tuż po uroczystym otwarciu, swoje umiejętności sprawdzą najmłodsze dzieci z podziałem na kategorie wiekowe: 7-8, 9-10,11-12 lat. W niedziele zmierzą się bardziej doświadczeni zawodnicy Judo: Młodziczki/cy(13-14lat) oraz Juniorki/rzy mł (15-17lat). Jak co roku każdy uczestnik zawodów otrzyma pamiątkową koszulkę z nadrukiem- postać Jigoro Kano.

W tegorocznej edycji spodziewamy się podobnej ilości zawodników, a swój udział potwierdziły ekipy zagraniczne z Niemiec, Czech , Francji, Cypru, Holandii , Szwajcarii . W sobotę 26.10 o godzinie 11:00 tuż po uroczystym otwarciu, odbędzie się w pierwszej kolejności turniej dla osób niepełnosprawnych. Następnie swoje umiejętności sprawdzą najmłodsze dzieci z podziałem na kategorie wiekowe: 7-8, 9-10,11-12 lat. W niedziele zmierzą się bardziej doświadczeni zawodnicy Judo: Młodziczki/cy(13-14lat) oraz Juniorki/rzy mł (15-17lat). Jak co roku każdy uczestnik zawodów otrzyma pamiątkową koszulkę z nadrukiem- postać Jigoro Kano.

„Sześć lat temu pewnego wieczoru gdy oglądałem materiały z pracy jaką włożył profesor Jigoro Kano w popularyzację Judo , postanowiłem, że tę ciężką pracę trzeba uhonorować w postaci zawodów Judo „Memoriału im. Jigoro Kano” , który będzie stał na wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym. - mówi Radosław Miśkiewicz, prezes Klubu Sportowego „Akademia Judo” w Poznaniu.

„Bardzo się cieszę, iż nadchodzi czas na kolejny Memoriał. Pomimo, iż czeka nas ciężka praca przy organizacji, uczucie po ostatniej walce turnieju zakończonym sukcesem jest niezapomniane. Z turnieju na turniej staramy się coś ulepszyć, udoskonalić, zaskoczyć, aby każdy z zadowoleniem opuszczał halę zawodów i z niecierpliwieniem czekał na kolejną edycję” - przestawia Barbara Jopek – Kierownik VII Memoriału im. Jigoro Kano w Judo.

Sponsorzy:
MJ Komuptery

RM-Sport

Samuraj

Sensejshop

jakdojade.pl

Sitodruk Poznań

MY CAR auto wypożyczalnia
Oskoła
PIZZA TAXI
studioinformatyczne.pl

Patronat medyczny:
RehaSport
Copyright © 2015, Akademia judo - Wdrożenie - Krea Studio