V Memoriał Jigoro Kano
Co?Światowy Dzień Judo - V Memoriał im. Jigoro Kano w Judo ,jeden z większych turniej Judo w Polsce.
OrganizatorKlub Sportowy „Akademia Judo” w Poznaniu
Gdzie?Luboński Ośrodek Sportu i Rekreacji w Luboniu ; ul. H. Kołłątaja 2 w Luboniu
Kiedy?26-27 październik 2013
Osoba KontaktowaJopek Barbara – dyrektor III Memoriał im. Jigoro Kano w Judo
[email protected]
+48 503 971 191

Miśkiewicz Radosław – prezes Klubu Sportowego „Akademia Judo” w Poznaniu
[email protected]
+48 503 863 964
Strona wwwwww.zawody.akademiajudo.pl

V Memoriał im. Jigoro Kano w Judo to jeden z większych turniej Judo w Polsce dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 17 lat. Współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki , Miasto Luboń , Urząd Marszałkowski Wielkopolski , Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”. Rozgrywany nowoczesnej Hali sportowej gdzie będzie przygotowane 8 pól walk dla judoków.

V Memoriał im. Jigoro Kano w Judo to jedyny w Polsce turniej, który organizowany jest ku pamięci naszego Mistrza, twórcy Japońskiej Sztuki Walki JUDO. 28 Października to czas kiedy wypada kolejna rocznica narodzin profesora Jigoro Kano. Jako organizatorzy staramy się aby w przybliżonym czasie rozgrywać wymienione zawody.

W 5 edycji pojawi się wprowadzony przez nasz klub jako pierwszy w Polsce , Turniej dla Osób Niepełnosprawnych w Judo – wprowadzenie judo do „Olimpiad Specjalnych”.

Memoriał im. Jigoro Kano w Judo jest to cykliczna dwudniowa impreza organizowana raz do roku dla dzieci i młodzieży trenującej Judo z całej Polski i z za granicy. W „I Memoriale” w 2009roku wzięło udział 498 zawodników z 36 polskich i 2 zagranicznych klubów. Najmłodszymi uczestnikami były dzieci 7 letnie, natomiast prawo startu miała młodzież do 16 lat. Rok później turniej cieszył się również dużym zainteresowaniem, liczba zawodników wzrosła do 620 z 42 klubów z najdalszych zakątków Polski oraz 3 ekipy zagraniczne kolejne edycje także przynosiły setki uczestników Memoriału.

W tegorocznej edycji spodziewamy się podobnej ilości zawodników, a swój udział potwierdziły ekipy zagraniczne z Niemiec, Czech , Francji, Cypru, Holandii , Szwajcarii . W sobotę 26.10 o godzinie 11:00 tuż po uroczystym otwarciu, odbędzie się w pierwszej kolejności turniej dla osób niepełnosprawnych. Następnie swoje umiejętności sprawdzą najmłodsze dzieci z podziałem na kategorie wiekowe: 7-8, 9-10,11-12 lat. W niedziele zmierzą się bardziej doświadczeni zawodnicy Judo: Młodziczki/cy(13-14lat) oraz Juniorki/rzy mł (15-17lat). Jak co roku każdy uczestnik zawodów otrzyma pamiątkową koszulkę z nadrukiem- postać Jigoro Kano.

„Cztery lata temu pewnego wieczoru gdy oglądałem materiały z pracy jaką włożył profesor Jigoro Kano w popularyzację Judo , postanowiłem że tę ciężką pracę trzeba uhonorować w postaci zawodów Judo „Memoriału im. Jigoro Kano” , który będzie stał na wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym.- mówi Radosław Miśkiewicz, prezes Klubu Sportowego „Akademia Judo” w Poznaniu.

„Bardzo się cieszę, iż nadchodzi czas na kolejny Memoriał. Pomimo, iż czeka nas ciężka praca przy organizacji, uczucie po ostatniej walce turnieju zakończonym sukcesem jest niezapomniane. Z turnieju na turniej staramy się coś ulepszyć, udoskonalić, zaskoczyć, aby każdy z zadowoleniem opuszczał halę zawodów i z niecierpliwieniem czekał na kolejną edycję” - przestawia Barbara Jopek – dyrektor V Memoriału im. Jigoro Kano w Judo.

Sponsorzy:
MJ Komuptery

RM-Sport

Samuraj

Sensejshop

jakdojade.pl

Sitodruk Poznań

MY CAR auto wypożyczalnia
Oskoła
PIZZA TAXI
studioinformatyczne.pl

Patronat medyczny:
RehaSport
Copyright © 2011, Akademia judo