V Memoriał Jigoro Kano - podsumowanie

W dniach 26-27.10.2013 na hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się V Memoriał im. Jigoro Kano w Judo-Szansą dla Każdego. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Akademia Judo z Poznania. Była to już 5 edycja największego Międzynarodowego Festiwalu Judo dla dzieci w Polsce.

Turniej odbywał się na 8 matach w dużej nowoczesnej sali z zastosowaniem elektronicznego systemu do rozgrywania zawodów. W turnieju uczestniczyło blisko 1100 zawodniczek i zawodników z 81 polskich i 3 zagranicznych klubów( 2 kluby niemieckie oraz 1 klub z Francji).Pierwszego dnia zostały rozegrane zawody dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat oraz Turniej dla Osób Niepełnosprawnych wg zasad Olimpiad Specjalnych.

Natomiast w niedziele odbył się turniej Młodzików (12-13lat) i Juniorów Młodszych(14-16lat). Każdy uczestnik, jak co roku otrzymał pamiątkową koszulkę. Zawody zostały współfinansowane przez Urząd Miasta Luboń oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Kilka ważnych informacji obowiązujących podczas V Memoriału im. Jigoro Kano w Judo.

Do strefy walk będą wpuszczani tylko trenerzy posiadający Fiszkę Trenerską (brak fiszki uniemożliwia wejście do strefy walk), prosimy jeśli zawodnik nie walczy w danej chwili o przejście poza strefę

Zawodnicy po skończonej walce udają się odrazu po za strefę walk.

Na sali będzie prowadzony elektroniczny system walk z wyświetlaniem na monitorach, 6 walk na przód kto gdzie walczy

Po danej kategorii wagowej dekoracja medalistów od miejsca 1-3.

Wejście na strefę walk:

(siedząc na trybunach i wzrok skierowany na matę to) po prawej stronie wejście na matę 1-2-3-4 po lewej stronie wejście na matę 5-6-7-8

Prosimy o przestrzeganie , informacji co ułatwi przebieg zawodów.

WAŻENIE !!!!!

Prosimy o zapoznanie się w jaki sposób( wg alfabetu w której szatni) będą ważone dzieci podczas V Memoriału im. Jigoro Kano.

W danym czasie będą ważone dzieci danego rocznika - inne osoby prosimy się o nie ustawianie się do wagi aby nie robić tłoku i zamieszania bo nie zostaną zważone.

Przed wejściem zawodnik na wagę, trener odbiera karty na ważenie w biurze zawodów !!!!

UKŁAD WALK NA MACIE !!!

Przedstawiamy rozłożenie poszczególnych kategorii wagowych na odpowiednich matach.

Prosimy o zapoznanie się , lecz w czasie zawodów mogą nastąpić przesunięcia w zależności od rozgrywania zawodów.

WALKI SOBOTA i NIEDZIELA

Walki sobota - zobacz
Walki niedziela - zobacz

Medale V Memoriału Jigoro Kano

medale

Brak miejsc noclegowych w Hotelu Sunny

Uwaga, brak już miejsc noclegowych w Hotelu Sunny, możliwość noclegu w Hotelu Moderno koszt 70zł bez śniadania, lub nocleg na macie 10zł/os

Przypominamy o zgłoszeniach

Przypominamy o zgłoszeniach na V Memoriał im. Jigoro Kano, które kończy się 20.10.2013 niedziela !!!!!!!!

Światowy Dzień Judo

Światowy Dzień Judo , przypada właśnie w czasie odbywającego się V Memoriału im. Jigoro Kano w judo na 28 dzień października.

Każdy kto weźmie udział w tym wydarzeniu , staję się uczestnikiem Światowego Dnia Judo

UWAGA !!!

Tolerancja wagowa 1kg dotyczy tylko w kategorii U17 czyli juniorek młodszych i juniorów młodszych. Pozostałe kategorię są bez tolerancji wagowej.

Zgłoszenia na V Memoriał z zagranicy

Nadchodzą zgłoszenia na V Memoriał im. Jigoro Kano z zagranicy będziemy mieli okazję zobaczyć klub: AS BONDY/PARYŻ - 10 osób

O takie Puchary Marszałka Województwa Wielkopolskiego będą walczyły kluby

O takie Puchary Marszałka Województwa Wielkopolskiego będą walczyły kluby , które zawitają na V Memoriał im. Jigoro Kano w Judo. zdjecie w załaczniku

Soki z Brzozy będą dostępne podczas V Memoriału im. Jigoro Kano

Oskoła

Firma Oskoła – Polski Lider w Soku z Brzozy - powstała w 2002 roku.

Jej celem jest pozyskiwanie soku z brzozy oraz jego dystrybucja. W pierwszym roku prowadzenia działalności okazało się, że sok z brzozy jest produktem bardzo niszowym. Rynek polski nie oferował soku z brzozy. Klienci nie wiedzieli, że taki produkt istnieje oraz nie znali jego zdrowotnych właściwości. Dopiero osobiste zaangażowanie założyciela firmy Krzysztofa Gołębiowskiego, jego bezustanne udziały w różnych targach zdrowej żywności doprowadziły po kilku latach do rozpowszechnienia soku na terenie Polski, jak też w pewnym stopniu i na rynkach zagranicznych. Dla firmy Oskoła najważniejszy jest Klient oraz jego zdrowie. Dlatego sok z brzozy Oskoła to produkt najwyższej jakości i co ważne jest naturalny, nie rozcieńczany wodą i bez konserwantów. Firma Oskoła oferuje swoim Klientom kilkanaście smaków soku - w tym sok naturalny ze stewią oraz sok naturalny na wyciągu z mięty ze stewią.

Także na Matach firmy RM-Sport.pl będzie rozgrywany V Memoriał im. Jigoro Kano.

RM-Sport

RM-Sport to firmą oferująca swoim klientom maty puzzlowe, do różnego typu zastosowania. Najczęściej mata puzzlowa dzięki swoim gabarytom, używana jest w: salach treningowych, klubach sportowych, zawodach sportowych, studiach fitnessu, siłowniach, gabinetach rehabilitacji, przedszkolach czy także w prywatnych domach. Lekkość tych mat pozwala nawet najmłodszym uczestnikom z łatwością przychodzi, przenoszenie – układanie maty a przy okazji daje dużo radości. Maty dostępne w różnych kolorach, gęstościach, wielkościach.

Sklep SenseiShop

Sensejshop

Jeśli jesteś aktywny sportowo i lubisz sporty walki – dobrze trafiłeś. Internetowy sklep sportowy SenseiShop z Poznania oferuje szeroki asortyment odzieży sportowej. U nas kupisz specjalistyczną odzież i akcesoria do sztuk walki (MMA, Judo, Boks i innych). Ponadto w naszej ofercie znajduje się odzież fitness oraz obuwie sportowe. Dzięki bezpośredniej współpracy z renomowanymi producentami odzieży sportowej (Under Armour, Manto, Mizuno, Tapout, Everlast, Nike, Adidas i wiele innych) naszym klientom możemy zaoferować najwyższej jakości produkty w atrakcyjnej cenie. U nas znajdziesz wszystkie nowinki ze świata sztuk walki, nie tylko MMA. Nasi klienci przy wyborze mogą liczyć na fachowe doradztwo. Sportowy sklep internetowy SenseiShop stworzyliśmy z pasji do sztuk walki, które trenujemy od wielu lat.

Z roku na rok rośnie liczba miłośników sztuk walki. Właśnie dla takich osób opracowaliśmy naszą bogatą ofertę handlową. Dzięki niej, każdy fighter będzie miał możliwość nabycia profesjonalnej odzieży oraz akcesoriów sportowych. Nasz asortyment stanowią między innymi wygodne i funkcjonalne koszulki i bluzy, spodnie, spodenki i szorty. Proponujemy odzież termoaktywną, o specjalnych właściwościach regulujących temperaturę ciała, lub klasyczną do noszenia na co dzień. W przypadku akcesoriów, polecamy takie produkty jak: rękawice, ochraniacze, torby, plecaki, pasy, suplementy diety, a także profesjonalne stroje do stosowania zarówno podczas treningów, jak i w trakcie zawodów. Serdecznie zachęcamy do przeglądania kategorii produktów oraz życzymy udanych zakupów.

SenseiShop Poznań – trenuj z nami sporty walki – MMA, Judo, Boks i inne.

Sklep Samuraj , partner który jest z nami od samego początku !!!

Samuraj

Sklep internetowy jest własnością Firmy Handlowej SAMURAJ działającej na polskim rynku od 1991 roku. Naszym Klientom oferujemy ubiory, sprzęt, ochraniacze oraz liczne akcesoria do sztuk i sportów walki. Posiadamy sklepy firmowe w Poznaniu i Łodzi.

Na podstawie wieloletniego doświadczenia staramy się tak kształtować naszą ofertę, aby stanowiła odpowiedź na wielorakie oczekiwania wszystkich adeptów sztuk i sportów walki. W naszych sklepach znajdziecie Państwo szeroką gamę produktów wiodących firm (w tym również firmową linię SAMURAJ), zróżnicowanych jakościowo i cenowo, aby każdy z Państwa mógł znaleźć coś dla siebie.

Sklep internetowy powstał w 2000 roku i wciąż się zmienia, ulepszamy go i dostosowujemy do Państwa oczekiwań. Od października 2012 działa unowocześniona wersja sklepu.Naszą dewizą jest rzetelność i szybkość, o czym, mamy nadzieję, przekonaliśmy już Klientów dokonujących u nas zakupów.

Dzięki firmie NEMEZ IT możemy mieć stronę V Memoriału

Projektowanie stron internetowych

NEMEZ IT zajmuje się profesjonalnym projektowaniem stron internetowych dzięki którym wzmocnią Państwo swoją pozycję na rynku oraz dotrą z ofertą do większej ilości nowych klientów. Oferujemy proste strony wizytówkowe, strony firmowe na systemach zarządzania treścią oraz większe serwisy www

Wypożyczalnia samochodów Mycar Poznań - kolejnym partnerem V Memoriału im Jigoro Kano w Judo.

MY CAR auto wypożyczalnia

MyCar jest młodą, szybko rozwijającą się wypożyczalnią samochodów w Wielkopolsce.

Jakość naszej floty, uproszczone procedury wynajmu aut i bardzo konkurencyjne ceny sprawiają, że Klienci wracają do nas zawsze. Zadowolenie Państwa to najwyższy cel auto wypożyczalni MyCar.

Nasza firma oferuje samochody osobowe, busy oraz auta dostawcze do 3,5 tony. Wszystkie auta wynajmowane przez MyCar objęte są specjalnym ubezpieczeniem assistance, które pozwoli Państwu bezstresowo korzystać z naszej floty.

Abyście łatwo i szybko dojechali na V Memoriał im. Jigoro Kano w Judo , przedstawiamy serwis jakdojade.pl Partner naszego turnieju

jakdojade.pl

Serwis JakDojade.pl, to usługa umożliwiająca planowanie podróży przy pomocy środków komunikacji miejskiej, dostępna pod adresem http://jakdojade.pl/, pod adresem przeznaczonym na telefony komórkowe http://m.jakdojade.pl/ oraz w postaci aplikacji mobilnych dedykowanych dla systemów iOS, Android, Windows Phone, Symbian (dalej: Wyszukiwarka Połączeń JakDojade.pl)

Przedstawiamy Firmę MJK Komputery , która zadba o obsługę komputerową do przeprowadzenia V Memoriału im. Jigoro Kano w Judo.

MJ Komuptery

Odpowiedz jest prosta. Ponieważ istniejemy aby pomagać. Firma MJK Komputery jest profesjonalną firmą świadczącą usługi z zakresu informatyki. Zatrudniamy i współpracujemy ze specjalistami z każdej dziedziny związanej z komputerami i usługami informatycznymi. Wybierając nas możesz mieć pewność, że trafiasz do ludzi doskonale znających się na swojej pracy, którzy szybko i sprawnie zrealizują usługę dla Ciebie lub Twojej firmy. W naszej firmie możesz liczyć na miłą obsługę, doradztwo, atrakcyjne ceny, promocje i rabaty dla stałych klientów.

Pizza Taxi

PIZZA TAXI

Pizza Taxi to sieć pizzeri o wyjątkowym wyglądzie nawiązującym do Nowojorskiej korporacji NOW YORK TAXI CHECKER , która jest w gronie sponsorów podczas Memoriału im. Jigoro Kano


Przedstawiamy Miasto ,w którym jak co roku odbywa się Memoriał im. Jigoro Kano w Judo

V Memoriał Jigoro Kano
Co?Światowy Dzień Judo - V Memoriał im. Jigoro Kano w Judo ,jeden z większych turniej Judo w Polsce.
OrganizatorKlub Sportowy „Akademia Judo” w Poznaniu
Gdzie?Luboński Ośrodek Sportu i Rekreacji w Luboniu ; ul. H. Kołłątaja 2 w Luboniu
Kiedy?26-27 październik 2013
Osoba KontaktowaJopek Barbara – dyrektor III Memoriał im. Jigoro Kano w Judo
[email protected]
+48 503 971 191

Miśkiewicz Radosław – prezes Klubu Sportowego „Akademia Judo” w Poznaniu
[email protected]
+48 503 863 964
Strona wwwwww.zawody.akademiajudo.pl

V Memoriał im. Jigoro Kano w Judo to jeden z większych turniej Judo w Polsce dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 17 lat. Współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki , Miasto Luboń , Urząd Marszałkowski Wielkopolski , Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”. Rozgrywany nowoczesnej Hali sportowej gdzie będzie przygotowane 8 pól walk dla judoków.

V Memoriał im. Jigoro Kano w Judo to jedyny w Polsce turniej, który organizowany jest ku pamięci naszego Mistrza, twórcy Japońskiej Sztuki Walki JUDO. 28 Października to czas kiedy wypada kolejna rocznica narodzin profesora Jigoro Kano. Jako organizatorzy staramy się aby w przybliżonym czasie rozgrywać wymienione zawody.

W 5 edycji pojawi się wprowadzony przez nasz klub jako pierwszy w Polsce , Turniej dla Osób Niepełnosprawnych w Judo – wprowadzenie judo do „Olimpiad Specjalnych”.

Memoriał im. Jigoro Kano w Judo jest to cykliczna dwudniowa impreza organizowana raz do roku dla dzieci i młodzieży trenującej Judo z całej Polski i z za granicy. W „I Memoriale” w 2009roku wzięło udział 498 zawodników z 36 polskich i 2 zagranicznych klubów. Najmłodszymi uczestnikami były dzieci 7 letnie, natomiast prawo startu miała młodzież do 16 lat. Rok później turniej cieszył się również dużym zainteresowaniem, liczba zawodników wzrosła do 620 z 42 klubów z najdalszych zakątków Polski oraz 3 ekipy zagraniczne kolejne edycje także przynosiły setki uczestników Memoriału.

W tegorocznej edycji spodziewamy się podobnej ilości zawodników, a swój udział potwierdziły ekipy zagraniczne z Niemiec, Czech , Francji, Cypru, Holandii , Szwajcarii . W sobotę 26.10 o godzinie 11:00 tuż po uroczystym otwarciu, odbędzie się w pierwszej kolejności turniej dla osób niepełnosprawnych. Następnie swoje umiejętności sprawdzą najmłodsze dzieci z podziałem na kategorie wiekowe: 7-8, 9-10,11-12 lat. W niedziele zmierzą się bardziej doświadczeni zawodnicy Judo: Młodziczki/cy(13-14lat) oraz Juniorki/rzy mł (15-17lat). Jak co roku każdy uczestnik zawodów otrzyma pamiątkową koszulkę z nadrukiem- postać Jigoro Kano.

„Cztery lata temu pewnego wieczoru gdy oglądałem materiały z pracy jaką włożył profesor Jigoro Kano w popularyzację Judo , postanowiłem że tę ciężką pracę trzeba uhonorować w postaci zawodów Judo „Memoriału im. Jigoro Kano” , który będzie stał na wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym.- mówi Radosław Miśkiewicz, prezes Klubu Sportowego „Akademia Judo” w Poznaniu.

„Bardzo się cieszę, iż nadchodzi czas na kolejny Memoriał. Pomimo, iż czeka nas ciężka praca przy organizacji, uczucie po ostatniej walce turnieju zakończonym sukcesem jest niezapomniane. Z turnieju na turniej staramy się coś ulepszyć, udoskonalić, zaskoczyć, aby każdy z zadowoleniem opuszczał halę zawodów i z niecierpliwieniem czekał na kolejną edycję” - przestawia Barbara Jopek – dyrektor V Memoriału im. Jigoro Kano w Judo.

Sponsorzy:
MJ Komuptery

RM-Sport

Samuraj

Sensejshop

jakdojade.pl

Sitodruk Poznań

MY CAR auto wypożyczalnia
Oskoła
PIZZA TAXI
studioinformatyczne.pl

Patronat medyczny:
RehaSport
Copyright © 2011, Akademia judo