Podsumowanie IV Memoriału im. Jigoro Kano w Judo
W miniony weekend tj 27-28.10.2012 odbył się IV Memoriał im. Jigoro Kano w Judo - Szansą dla Każdego.

Była to już czwarta edycja turnieju organizowana przez Poznańską Akademię Judo, w której wystartowała rekordowa liczba zawodniczek i zawodników, bo aż 664 osób z 48 polskich i 2 zagranicznych klubów.

Zaproszonymi gośćmi były Kluby z Czech: Lokomotiv Trutnov oraz Rosji: Szkoła Sambo i Judo Kaliningrad.

Pierwszego dnia na 6 matach rywalizowało 475 zawodniczek i zawodników w wieku 7-12 lat (urodzeni w latach 2005-2000). Natomiast w niedziele startowali Młodziczki , Młodzicy oraz Juniorki Młodsze i Juniorzy Młodsi( 13-16lat). Tego dnia odbył się również turniej dla osób niepełnosprawnych, którzy licznie stawili się do Opalenicy. W zawodach wzięło udział 23 osoby z Akademii Judo Poznań oraz Klubu Feniks Bytom.

Klasyfikację drużynową gospodarze, czyli Akademia Judo przegrali 2 punktami z MKS Juvenia Wrocław (189pkt) i do nich trafił Puchar Przechodni dla Najlepszej Drużyny Turnieju. III miejsce zajął Klub Judo Lemur Warszawa ze 134 punktami.

Wyniki IV Memoriału im. Jigoro Kano w Judo
Termin i miejsce zawodów
27-28 Październik 2012
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opalenicy k. Poznania ul. Gimnazjalna 1 64-330 Opalenica
Memorial im. Jigoro Kano w Judo jest to cykliczna dwudniowa impreza organizowana raz do roku dla dzieci i mlodziezy trenujacej Judo z calej Polski i z za granicy. Memorial twórcy Japonskiej Sztuki Walki - Judo czyli prof. Jigoro Kano jest organizowany z mysla uczczenia tak wspanialej idei jaka stworzyl profesor, która jest kultywowana do dnia dzisiejszego na calym Swiecie.
Sponsorzy:
MJ Komuptery

RM-Sport

Samuraj

Sensejshop

jakdojade.pl

MY CAR auto wypożyczalnia

Projektowanie graficzne
Patronat medyczny:
RehaSport
Copyright © 2011, Akademia judo | Agencja Reklamowa Poznań - Krea Studio