AKTUALNOŚCI

4.12.2011 - W miniony weekend tj. 26-27 listopada odbył się juz po raz trzeci
"Memoriał im. Jigoro Kano w Judo" organizowany przez Poznańską Akademię Judo przy współorganizacji Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Luboń, Urzędu Miasta Poznań oraz Szkolnego Związku Sportowego.

Zawody zostały rozegrane w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.
Po raz pierwszy impreza została objęta Honorowym Patronatem Ambasady Japońskiej oraz przez zwycięzcę prestizowego turnieju w Japonii "Jigoro Kano Cup"- Tomasza Kowalskiego.
Ponad to po raz pierwszy w turnieju wzięły udział osoby niepełnosprawne.

Od września 2011 jako drugi Klub w Polsce otworzyliśmy sekcję Judo dla osób niepełnosprawnych, którą prowadzi nasz instruktor Dariusz Migdałek.
"Wielkie emocje towarzyszyły uczestnikom podczas pojedynków, publiczność cały czas oklaskami dopingowała i zagrzewała ich do walki, a na koniec niesamowita radość po zwycięskiej walce i uhonorowaniu medalem" - mówi Radosław Miśkiewicz, prezes Klubu.
Następnie odbył się turniej dla dzieci 7-12 lat, a w niedzielę dla młodziezy 13-19 lat.
W zawodach uczestniczyło łącznie 602 uczestników z 41 polskich klubów.
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wagowych zostali udekorowani medalami i nagrodami.
Kwalifikację druzynową z obydwu dni wygrała nasza Akademia i otrzymała piękny Puchar. Ponadto kazdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę.
Gośćmi zagranicznymi były zaprzyjaznione druzyny z Francji z klubu AS Bondy Paryz oraz z Hiszpani z Judo Club Walencja.

"Cieszymy się z frekwencji uczestników, niestety nie udało się pobić rekordowej zeszłorocznej liczby 620, jednak obecność tak duzej liczby zawodników potwierdza, ze zawody są bardzo dobrze zorganizowane, mają fantastyczną atmosferę, cieszą się uznaniem oraz stały na bardzo wysokim poziomie" - mówi Barbara Jopek, dyrektor imprezy.

Witamy serdecznie,
Z przyjemnoscia informujemy iz. Tomasz Kowalski z KJ AZS OPOLE zostal ambasadorem III Memorialu im. Jigoro Kano w Judo , który odbedzie sie w najblizszy weekend 26-27.11.2011 w Luboniu / kolo Poznania. Tomasz Kowalski to:
-zwyciezca a zarazem najmlodszy zwyciezca najwiekszego Turnieju na Swicie tzn. Jigoro Kano Cup w Japonii w 2007
- srebrny medalista Mistrzostw Europy Seniorów 2009,
- brazowy medalista Mistrzostw Swiata Juniorów 2006,
- Mistrz Europy Mlodziezy 2008,
- brazowy medalista Mistrzostw Europy Mlodziezy 2010
- Trzykrotny mistrz Polski seniorów,
- wielokrotny medalista mistrzostw kraju w kategoriach juniorskich.

Serdecznie polecam memorial imienia Jigoro Kano! Jest to na pewno cenna inicjatywa dla polskiego judo, a przeciez jeden z najbardziej prestizowych i liczacych sie na swiecie turniejów naszej dyscypliny równiez dedykowany jest temu wspanialemu czlowiekowi. Swoje pierwsze kroki stawialem wlasnie na tego typu turniejach, jak memorial organizowany przez Akademie Judo, dlatego licze, iz zawodnicy tam wystepujacy dostarcza nam przyszlosci radosci z medali imprez mistrzowskich na szczeblu europejskim i swiatowym. Zaluje równiez, ze nie moge skorzystac z milej inicjatywy organizatorów i pojawic sie tam osobiscie, gdyz w tym czasie przebywam w Japonii, szykujac sie do kolejnych zawodów, ale mysle ze dla mnie jest to tym bardziej mile, a dla mlodych adeptów tym bardziej motywujace - marzenia sie spelniaja!

Powodzenia!
Tomasz Kowalski

Memorial im. Jigoro Kano w Judo jest to cykliczna dwudniowa impreza organizowana raz do roku dla dzieci i mlodziezy trenujacej Judo z calej Polski i z za granicy. Memorial twórcy Japonskiej Sztuki Walki - Judo czyli prof. Jigoro Kano jest organizowany z mysla uczczenia tak wspanialej idei jaka stworzyl profesor, która jest kultywowana do dnia dzisiejszego na calym Swiecie.
W "I Memoriale" w 2009 roku wzielo udzial 498 zawodników z 36 polskich i 2 zagranicznych klubów, który byl organizowany w Mosinie pod Poznaniem. Najmlodszymi uczestnikami byly dzieci 7 letnie, natomiast prawo startu miala mlodziez do 16 lat.
Rok pózniej turniej cieszyl sie równiez duzym zainteresowaniem, liczba zawodników wzrosla do 620 z 42 klubów z najdalszych zakatków Polski oraz 3 ekipy zagraniczne, tym razem miejscem rozgrywania zawodów byl Lubon/Poznan.
"III Memorial im Jigoro Kano w Judo" odbedzie sie 26-27 listopada 2011 roku w nowoczesnym Osrodku Sportu i Rekreacji w Luboniu k. Poznania. W tegorocznej edycji spodziewamy sie podobnej ilosci zawodników, a swój udzial potwierdzily ekipy zagraniczne z Niemiec, Czech i Francji. W sobote 26.11 o godzinie 10:30 tuz po uroczystym otwarciu, odbedzie sie w pierwszej kolejnosci turniej dla osób niepelnosprawnych(nasz klub jako drugi w Polsce otworzyl sekcje Judo dla osób niepelnosprawnych szlachetnej Japonskiej Sztuki Walki - Judo ). Nastepnie swoje umiejetnosci sprawdza najmlodsze dzieci z podzialem na kategorie wiekowe: 7-8, 9-10,11-12 lat. W niedziele zmierza sie bardziej doswiadczeni zawodnicy Judo: Mlodziczki/cy(13-14lat) oraz Juniorki/rzy(15-19lat). Jak co roku kazdy uczestnik zawodów otrzyma pamiatkowa koszulke z nadrukiem- postac Jigoro Kano oraz cieply posilek.


 
Sponsorzy:
MJ Komuptery
Tworzenie stron internetowych
RM-Sport
Oshee
Patronat medyczny:
RehaSport
www.Akademiajudo.pl || www.Judo-Poznan.pl Projekt i wykonanie Graziowski.pl